PRAWO IMIGRACYJNE KANADY
Wszystkie sprawy imigracyjne.
Także dodatkowe drobne usługi prawne: upoważnienia, testamenty, umowy,separacje,rejestracja korporacji i inne...
IZABELA EMBALO
Licencja zawodowa # 506496 (CCIC)
Z dużym sukcesem pomogliśmy setkom polskich imigrantów osiedlić się w Kanadzie.
Posiadamy wiele lat doświadczenia!
Skuteczność i indywidualne podejście do każdej sprawy.
Podejmujemy się spraw trudnych i nietypowych.
NASZ SPECJALISTA
BioIzabela Embalo jest jednym z kilku nielicznych kanadyjskich licencjonowanych doradców prawa imigracyjnego pochodzenia polskiego w Kanadzie.
Prawo imigracyjne stanowi nie tylko jej profesję, ale także dużą pasję – sama jest emigrantką i praca imigracyjnej konsultantki przynosi jej dużo satysfakcji – pomoc emigrantom, co w dużym stopniu zmienia ich życie na lepsze, stwarza nowe możliwości, pozwala następnym pokoleniom osiągnąć wiele sukcesów.
Większość klientów Izy emigruje z powodów ekonomicznych lub rodzinnych. Wielu przybywa do Kanady, by studiować lub pracować. Nowe perspektywy zawodowe czy edukacyjne są niejednokrotnie dużą, pozytywną dla nich zmianą, w taki właśnie sposób imigranci budują nową przyszłość, dla siebie i swoich bliskich.
Iza w Polsce ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie zdobyła tytuł magistra. W Polsce rozpoczęła też studia doktoranckie pod kierunkiem profesora Starnawskiego-lingwistyka komparatywna, ale przerwała je, emigrując do Kanady.
Jeszcze będąc studentką uniwersytetu, zorganizowała antyrasistowską manifestację studentów Uniwersytetu Łódzkiego (antyaperheid) przeciwko segregacji rasowej w RPA. Stacja telewizyjna BBC nakręciła telewizyjne sprawozdanie, dokumentację tego wydarzenia.
W KanadzieIza zajęła się profesjonalnie prawem imigracyjnym, kończąc studia podyplomowe w Seneca College, Toronto. Od 2004 roku z dużym sukcesem praktykuje prawo. Pomogła setkom imigrantów zdobyć kanadyjskie wizy czasowego pobytu, pracy, studiów lub pozostać się na stałe w Kanadzie.
Konsultantka pomaga często swoim klientom w wielu innych sprawach osobistych, z niektórymi nawiązała dość bliskie przyjaźnie.
Iza napisała i opublikowała setki specjalistycznych artykułów na temat prawa imigracyjnego (Goniec, Nowy Kurier, Życie), występowała w radiu jako imigracyjny ekspert (Radio Polonia, stacja radiowa uniwersytetu w Hamilton, Radio 7) oraz w programach telewizyjnych (stacja Omni, TVN). Przeprowadziła wywiad z minister imigracji Judy Sgro, dementując w prasie nieprawdziwe informacje o amnestii dla nieudokumentowanych imigrantów, na której nieuczciwi pośrednicy nieźle się dorabiali.
Jedną z najgłośniejszych spraw, w której pomagała, była sprawa deportowanej polskiej rodziny Sklarzyk, która po powrocie wręczyła jej „laurkę wdzięczności” na zorganizowanym, specjalnym koncercie.
Izabela była jednym z konsultantów, organizujących petycję rządową o zniesienie wiz dla Polaków. W polonijnej prasie broniła praw imigrantów wykorzystywanych finansowo przez wielu nielicencjonowanych, nieuczciwych agentów-pośredników imigracyjnych.
Oprócz prawa imigracyjnego Izabela pasjonuje się sztuką, zwłaszcza literaturą, etnografią, egzotycznymi podróżami. Zwiedziła już 23 kraje na kilku kontynentach. Fascynuje się także filozofią wschodnią, z którą zetknęła się w czasie podróży do Tybetu i Chin-buddyzmem.
W Afryce Zachodniej, wraz z mężem lekarzem, pomagała charytatywnie organizować pomoc lekarską, zakup leków oraz żywności. Jest stałym sponsorem kilku organizacji non-profit: SOS Villages, RED CROSS. Ostatnio wspomaga także fundacje Princess Margaret Cancer Center-badania naukowe w walce z rakiem.
Oprócz wielu artykułów imigracyjnych, Izabela wydała trzy tomiki poezji i opublikowała kilka felietonów podróżniczych („Bicie serca. Podróż do Afryki”).
JAKUB M. CIAPKAMenedżer d.s nadzoru podań i procedur imigracyjnych Specjalista IT
Z wykształcenia inżynier informatyk, specjalista z zakresu baz danych. Pasjonują go algorytmy optymalizacji mrowiskowej, które są nieodłączną częścią jego obecnej pracy. Od dawna Jakub fascynuje się również prawem, głównie azylanckim, ustanowionym na podstawie Konwencji Praw Człowieka.
Po wyemigrowaniu do Kanady Jakub chciał dalej rozwijać swoje zainteresowania. Na drodze raczkującego emigranta pojawiła się Izabela, postanowili wykorzystać wspólne umiejętności, znajomości języków oraz pasję do prawa i pomagania innym. Wspólna praca zaowocowała już wygranymi, trudnymi sprawami, bo z takimi właśnie często przychodzą do kancelarii klienci.
Jakub jest działaczem, a zarazem aktywistą w obronie praw człowieka. W swoim dorobku ma już spore osiągnięcia, także w Kanadzie.
W 2021 roku dokonał dogłębnej analizy polskiego prawodawstwa w zakresie praw i ochrony osób LGBTQ w Polsce na potrzeby sprawy azylanckiej dla Komisji Odwoławczej – Immigration and Refugee Board of Canada.
Pomagał charytatywnie podczas procesu apelacyjnego.
Sprawa zakończyła się powodzeniem dla apelanta, ustanawiając przy tym precedens prawny w Kanadzie.